Jihočesky kraj
Share
Tweet

Lipensko

Lipensko je ideálním místem pro aktivní dovolenou se širokou škálou sportů jako jsou turistika, cyklistika, koupání, rybaření, jachting, windsurfing a kitesurfing a další aktivity. Oblast nabízí celoroční vyžití neboť Skiareál Lipno je výborně vybaven pro většinu zimních sportů (lyžování, snowboarding, bruslení, běžkařské tratě, apod.) včetně lyžařské školy pro nejmenší nebo začátečníky. Taktéž je možné využít blízko dostupné skiareály Hochficht a Sternstein v Rakousku. Vedle kouzelné přírody Šumavy, areál Lipno navíc nabízí množství atrakcí jako jsou Stezka korunami stromů, bobová dráha, aquaworld, a další Údolní nádrž Lipno se rozkládá v Chráněné krajinné oblasti ŠUMAVA v nadmořské výšce 726 m n.m. Umělé jezero je právem nazýváno jihočeským mořem.

Lipensko je ideálním místem pro aktivní dovolenou se širokou škálou sportů jako jsou turistika, cyklistika, koupání, rybaření, jachting, windsurfing a kitesurfing a další aktivity. Oblast nabízí celoroční vyžití neboť Skiareál Lipno je výborně vybaven pro většinu zimních sportů (lyžování, snowboarding, bruslení, běžkařské tratě, apod.) včetně lyžařské školy pro nejmenší nebo začátečníky. Taktéž je možné využít blízko dostupné skiareály Hochficht a Sternstein v Rakousku.

Vedle kouzelné přírody Šumavy, areál Lipno navíc nabízí množství atrakcí jako jsou Stezka korunami stromů, bobová dráha, aquaworld, a další
Údolní nádrž Lipno se rozkládá v Chráněné krajinné oblasti ŠUMAVA v nadmořské výšce 726 m n.m. Umělé jezero je právem nazýváno jihočeským mořem.