Jihočesky kraj
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

XIII století zaplavilo Budějce temnotou!

XIII století zaplavilo Budějce temnotou! Gotická skupina XIII století po letech navštívila České Budějovice a opět se bylo na co dívat.

XIII století zaplavilo Budějce temnotou!

Gotická skupina XIII století po letech navštívila České Budějovice a opět se bylo na co dívat. Skupina od poslední návštěvy vydala album Intacto, z něhož přehrála zásadní skladby, nicméně tentokráte vsadila na osvědčené songy a na živější produkci.

Už samotné intro nás poslalo zpátky do devadesátých let k albu Gotika, aby nás kapela chvíli na to vtrhla zpět do současnosti. Bylo jasné, že díky bohaté historii skupiny budeme přeskakovat po nejblyštivějších oblázcích v tajemné řece času a že určitě nezabloudíme, pokud jsme jen trochu znalí historie této legendy.

Takže nám bylo připomenuto album Werewolf skladbou Transylvanian Werewolf, Metropolis písní Absinth a posléze Fatherland, album Dogma bylo zastoupeno asi nejtklivějším počinem kapely a to skladbou Dům prokletých slunečnic. Kapela samozřejmě nezapomněla na své počátky v podobě alb Nosferatu a Gotika. Takže krásný průřez historií, nicméně tentokráte mi na koncertě něco chybělo. Ponurá atmosféra.

Vím, že tohle je vždy ožehavé téma a fanoušci by se o výběru písní mohli dohadovat do nekonečna, ale na můj vkus byl tentokráte playlist složen z více, řekněme, „veselejších“ skladeb, přičemž při vyslovení jména XIII století se mi vybaví temné, tklivé melodie, které slouží jako esence smutku. Vzal jsem za vděk již zmíněnou písní Dům prokletých slunečnic, nicméně vím, že takových perel má kapela v zásobě více.

Navíc skladby jako Mystery Ana, předělávka od Olympiku, píseň Karneval či Justina (verze z alba Amulet) dodaly koncertu více rockovou než gotickou atmosféru, což bylo možná škoda. To ale nic nemění na faktu, že si fanoušci koncert dobře užili. Prostě poslední květnovou sobotu v Gerbeře to kapela vzala trochu více od podlahy

Fanoušci byli neúnavní a žádali si další a další skladby a přitom čekali, až kapela spustí známé tóny největšího hitu kapely Elisabeth. Toho se dočkali až v podobě přídavku a odezva byla famózní. Skupina ještě přidala skladbu Růže a kříž, která koncert pěkně zabrzdila a poslala ho do minulosti.

Tentokráte se účinkem minuly doprovodné kapely. Punková skupina Na Plech, která předskakovala, se moc nepotkala s pochopením a místní kapela The River Of The Lost Soul zase doplatila na ortodoxnost fanoušků XIII století, protože ti se po koncertě svých oblíbenců ztratili jako pára nad hrncem. Přitom, kdo si počkal, se mohl ponořit do pochmurné atmosféry a nechat se nést po proudu řeky ztracených.