Jihočesky kraj
EuropeCzech RepublicMoraviaPragueSouthBohemia
Share
Tweet

Prázdniny v Třeboni začnou ještě jedním koncertem o týden dřív

/Třeboň 15.7.2017/ Ačkoli vždy vítá prázdniny, letos začne multižánrový festival Okolo Třeboně ještě jedním koncertem navíc, a to v týdenním předstihu už v pátek 23. června. Publikum se může těšit na unikátní spojení žánrů: beatová legenda, už še

 

/Třeboň  15.7.2017/

Ačkoli vždy vítá prázdniny, letos začne multižánrový festival Okolo Třeboně ještě jedním koncertem navíc, a to v týdenním předstihu už v pátek 23. června. Publikum se může těšit na unikátní spojení žánrů: beatová legenda, už šestatřicet let hrající kapela Keks, vystoupí na velkém pódiu v třeboňském zámeckém parku s Jihočeskou filharmonií a vzácným hostem – mladou českou mezzosopranistkou s rockovými kořeny Ester Pavlů.

Tato fúze populární kapely z tanečních zábav a klasiků bude jejich třetím společným koncertem. Předcházela mu vystoupení v Českých Budějovicích a v pražské Tipsport Aréně a obě měla obrovský úspěch, protože zvláště známé rockové balady jako Víš nebo Proč holky pláčou jsou za doprovodu smyčců silným a velmi působivým zážitkem.

 

O týden později se pak festival rozjede naplno den po dni od čtvrtka 29. června až do pondělí 3. července – každý večer se stane hudebním svátkem a pozoruhodným setkáním, při nichž může publikum zažít vzácné a neopakovatelné chvíle.

  • Ve čtvrtek v domě Štěpánka Netolického bude zahájena výstava fotek a plakátů 25. let festivalu Okolo Třeboně - s doposud nepublikovanými fotografiemi  významných hostů minulých ročníků / J. Nohavica, Chinaski,Kryštof,T. Klus,V. Redl, K. Plíhal,Fleret,Žalman, P. Šporcl ,J. Budař,J. Suchý,M. Žbirka,L. Filipová, V. Koubek, W. Daněk,Buty a mnoho dalších.
  • V Divadle J. K. Tyla vystoupí Divadlo Járy Cimrmana, které program festivalu Okolo Třeboně tradičně zahajuje a tentokrát lačnému publiku přiveze hru Afrika aneb Češi mezi lidožravci.
  • A pak začne tradiční festivalový maraton, letos rozdělený na několik větších koncertů. Vystoupí na nich Hradišťan s Vlastou Redlem, Václav Neckář s Janem Spáleným a Radkem Pobořilem i Nezmaři se symfoniky z Českého rozhlasu.
  • Zvláštní atmosféru bude mít svátečně pojatá neděle, kterou odpoledne ozdobí„komořinka“ a autorské písně kapely CimbalClassic a večer dovede do finále Ondřej Havelka s orchestrem MelodyMakers, takže zazní jazz, swing a taneční hudba ze 20., 30. a raných 40. let minulého století.

Hudební prázdniny budou jako každý rok pokračovat v Třeboni letními koncerty, podrobnosti jsou na  www.okolotrebone.cz.

 

 

 

Kompletní průvodce festivalem Okolo Třeboně 2017

Kdo, kdy, kde ... zkrátka všechny informace na jednom místě

číst dále +

 

 

 

Okolo Třeboně - výstava 25 let v domě Štěpánka Netolického

Srdečně Vás zveme na vernisáž, při níž se s veselou nostalgií ohlédneme za čtvrtstoletím festivalu Okolo Třeboně. Ve čtvrtek 29. června od 17 hodin si v Domě Štěpánka Netolického (Třeboň, Masarykovo nám. 89) můžete prohlédnout historii této hudební přehlídky, která se za úctyhodných 25 let existence rozvinula do dalších žánrů (včetně sportu a gastronomie) a získala si stálou přízeň umělců i publika.

číst dále +

 

 

 

Houpací kůň - finále 2017

1. července 2017 o 11. hodině dopolední u altánku v Třeboňském zámeckém parku

číst dále +