Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

BNJ - CEB 2:1 - Jihočeši vyšli po šesti výhrách naprázdno

30.10.2018

BNJ - CEB 2:1 - Jihočeši vyšli po šesti výhrách naprázdno

S šesti vítězstvími v zádech a s náskokem osmi bodů na druhé Kladno jely České Budějovice k dohrávce šestnáctého kola do středočeských Benátek nad Jizerou. Tam se dostaly do vedení po velké chybě Žajdlíka. To ovšem bylo od Jihočechů vše, Benátečtí otočili v poslední periodě stav utkání a vyhráli 2:1. Jedinou branku Motoru vstřelil Martin Beránek.

 

Začátek první třetiny se nesl ve slušném tempu, ale ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat nějakou brankovou příležitost. Diváci tak mohli vidět pokus v podání Vlacha, kdy Strmeň musel jít rychle na led, ale jeho pokus bez větších potíží vyrazil. Na druhé straně se v dobré pozici objevil Dančišin, ovšem i s jeho pokusem si Žajdlík poradil. Dobrou šanci na vstřelení první branky měli Jihočeši, kteří hráli přesilovou hru. Dobře pálili Martin Novák nebo Žiga Pavlin, jenže střely buď míjely branku, nebo je domácí gólman lapil. Přesto se České Budějovice krátce po početní výhodě prosadily. Málo viděnou minelu totiž předvedl Žajdlík, jenž chtěl rozehrát. Nepodařilo se mu však trefit puk a Martin Beránek stihl trefit kotouč do skoro odkryté klece. Hostující hokejisty tento gól nakopl a ve zbytku první periody byly lepším celkem. Největší šanci na zvýšení náskoku měl Zdeněk Doležal, ale jeho dorážka nemířila mezi tři tyče.

Druhá perioda začala oslabením Jihočechů. V početní výhodě si dobrou šanci připsal Tomáš Havlín, s jehož ránou si budějovický brankář poradil. Poté ještě dorážel Jakub Rychlovský, avšak i s tímto pokusem si Strmeň poradil. V dobré pozici se následně objevil Pavel Pýcha a jeho rána mířila do růžku Žajdlíkovy branky, jenže domácí gólman si připsal zákrok ramenem. Obrovskou šanci měl Milan Dančišin, který jel sám na domácího brankáře. Toho i překonal, ovšem jeho pokus zastavila tyč. Velkou šanci na srovnání měli Benátečtí při přesilové hře. Dobrou střelu Hanouska vyrazil Strmeň ramenem jen vedle sebe, kde se snažil dorážet Rychlovský. Ten ovšem prázdnou branku netrefil. Motor měl další zajímavě šance, žádnou další branku však nepřidal.

 

Ze třetí části uběhlo něco málo přes tři minuty a Středočeši srovnali stav utkání. Dobrou práci odvedl Josef Mikyska, který udržel puk u mantinelu a poslal ho na Jakuba Žůrka, který střelou o tyč rozvlnil hostující síťku. A pro Jihočechy bylo o chvíli později ještě hůře. Žiga Pavlin fauloval Zachara, který dostal možnost trestného střílení. To provedl sám Marek Zachar, který dostal puk za brankovou čáru nejspíše rukou. Přesto byla branka uznána. Poté měly Budějovice možnost přesilové hry, dokonce pět na tři. Tu však nevyužily, naopak mohly poté inkasovat. Tomáš Hanousek získal puk, když vyjel z trestné a jel sám na Strmeně. Jeho branku ovšem netrefil. Jihočeši to ještě zkusili v poslední minutě bez gólmana, ale vytouženou branku vstřelit nedokázali.

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace