Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov má nový termín. Pořadatelé posouvají 29. ročník z důvodu pandemie koronaviru na září 2020

30.04.2020

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov má nový termín. Pořadatelé posouvají 29. ročník z důvodu pandemie koronaviru na září 2020 

Tradiční mezinárodní hudební festival, který se koná každé léto již od roku 1992 v Českém Krumlově, bude kvůli mimořádným opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru přesunut na nový termín. Plánované datum nyní připadá na 18. 9.–3. 10. 2020. Jedna z nejvýznamnějších hudebních kulturních akcí v České republice zprostředkuje návštěvníkům především významné tuzemské pěvce, instrumentální sólisty, orchestry a komorní soubory. 

Mezinárodní hudební festival, jenž proslul především vytříbeným programem složeným ze světových umělců klasické hudby, bude přesunut na nový termín z původního data 17. 7.– 8. 8. 2020. Pořadatelé se tak rozhodli v souvislosti s pandemií koronaviru. Od možnosti zrušení festivalu odstoupili, a i přes absenci zahraničních hostujících interpretů uspořádají festival v novém termínu 18. 9.– 3. 10. 2020. Přesunutí festivalu podporuje rovněž starosta města Český Krumlov Dalibor Carda: “Nikdo z nás v současné době není schopen předvídat přesně vývoj situace. MHF pro Český Krumlov mnoho znamená. Jeho kulturní a ekonomický význam je nesporný. Chtěli bychom, pokud to bude jen trochu možné, aby se i MHF stal startem do nové kulturní sezóny,” říká. Festival, který za dobu svého trvání zprostředkoval návštěvníkům Českého Krumlova již 526 koncertů a představení, bude probíhat v novém termínu s ohledem na vládní opatření. “Naším největším přáním je zachovat tradici festivalu a jeho jedinečnou atmosféru, kterou jsme měli možnost udržovat a rozvíjet po celých 28 let. Nicméně zdraví návštěvníků, umělců a zaměstnanců je naší hlavní prioritou a uvědomujeme si, že přesunutí data konání je nezbytné. Rádi bychom však tímto krokem podpořili v této tíživé situaci nejen české umělce i město Český Krumlov,” komentuje situaci prezident festivalu Jaromír Boháč. 

Program s domácími interprety Pořadatelé festivalu, na kterém vystoupilo více než 12 tisíc umělců ze 40 zemí světa, nyní pracují na úpravách akce tak, aby mohl proběhnout v co nejkomfortnějších podmínkách. Účast na festivalu v novém podzimním termínu již potvrdili vynikající čeští interpreti a tělesa. “Máme velkou radost, že mezi účinkujícími se letos objeví například jeden z nejvýznamnějších českých tenoristů Pavel Černoch, houslový virtuos Pavel Šporcl, klavírista Ivo Kahánek, violoncellista Jiří Bárta nebo kytarista Štěpán Rak. Z českých orchestrů přijala naše pozvání Česká filharmonie v čele se svým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem, PKF - Prague Philharmonia, Jihočeská filharmonie, Severočeská filharmonie Teplice nebo Filharmonie Bohuslava Martinů. Z komorních souborů můžeme jmenovat například Bennewitzovo kvarteto nebo Musica Florea. Z českých dirigentů se postupně představní Leoš Svárovský, Jaroslav Kyzlink, Jan Kučera, Marek Štryncl nebo Vojtěch Spurný “ říká Jaromír Boháč.  

Podrobnosti k jednotlivým koncertům a jejich nová data budou pořadatelé festivalu postupně zveřejňovat na webových stránkách www.festivalkrumlov.cz.  Z důvodu uzavření hranic byli pořadatelé festivalu nuceni zrušit vystoupení všech zahraničních interpretů, zrušen je také koncert Symphonic Dance Music.  

Detailní informace ke vstupenkám zveřejní pořadatelé festivalu na webových stránkách a na sociálních sítích do 4.5.2020. 

 

                                                                                                Mezinárodní hudební festival Český Krumlov je letní přehlídkou, na které zní hudba od 15. až po 21. století. V minulosti na něm vystoupili umělci světového formátu jako např. operní pěvci Plácido Domingo, Jonas Kaufmann, Renée Fleming, ale i nedávno zesnulý zpěvák Karel Gott nebo operní pěvkyně Dagmar Pecková.   

 

 

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace