Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

TZ: Skončili jsme Léto s Jihočeským divadlem a zahájili předávání cen Jihočeské Thálie

24.09.2020

TZ: Skončili jsme Léto s Jihočeským divadlem a zahájili předávání cen Jihočeské Thálie

 

1)    Činohra si rozdala Jihočeské Thálie 2019

 

První premiéra nové sezóny je za námi a s ní i předávání cen Jihočeské Thálie 2019 v kategorii činohra. Cenu za nejlepší ženský jevištní výkon obdržela Helena Dvořáková za roli Emmi Rothnerové v dramatu Dobrý proti severáku a cena za nejlepšího mužský jevištní výkon putovala k Tomáši Kobrovi za titulní roli Arturo Uie v inscenaci Zadržitelný vzestup Artura Uie, kterou jsme uvedli v rámci 100. letých oslav Jihočeského divadla v Boudě. Naši diváci měli možnost si za rok 2019 zvolit svou nejoblíbenější činoherní inscenaci. V rámci diváckého hlasování se o první místo dělily hned dvě - historické krimi Ďáblův sluha z pera spisovatele Vlastimila Vondrušky v režii Martiny Schlegelové a absurdní komedie chorvatského dramatika Miro Gavrana Bačkorové v režii Jany Kališové. Cenu za rozhlasové herectví přijal z rukou ředitele Českého rozhlasu České Budějovice Zdeňka Duspivy herec Jiří Untermüller.

Gratulujeme všem oceněným a už tuto sobotu se můžeme těšit na vyhlášení Jihočeské Thálie 2019 v kategorii opera a Malé divadlo.

 

 

2)    Vyhodnocení Léta s Jihočeským divadlem

 

Posledním představením pod širým nebem jsme se v sobotu definitivně rozloučili s Létem s Jihočeským divadlem. V rámci 50 dní jsme odehráli 25 představení na 6 různých místech v Jihočeském kraji. Pouze 1 představení bylo zrušeno, a to z důvodu nepříznivého počasí. Z celkové kapacity 4 014 míst se nám podařilo obsadit 2 808 míst, návštěvnost tedy byla necelých 70 %. Stoprocentní návštěvnosti dosáhlo operní představení Prodaná nevěsta v Chřešťovicích. Celkové tržby za projekt Léto s Jihočeským divadlem dosáhly 602 625 Kč.

Vzhledem k tomu, že na propagaci a přípravy bylo relativně málo času, považujeme takový výsledek za velký úspěch. Tomu nasvědčují i nadšené ohlasy, které diváci k letním představením sdíleli.

 

Martina Jílková Fialková o vyletněném představení Klobouk ve křoví na Červené Lhotě: “Bylo to nádherné. Moc děkujeme za krásný večer.”

Blanka Matoušková sdílela svůj obdiv k divadelnímu týmu během propršeného představení Rusalky v Blatné: “Sobotní představení proběhlo za neustálého deště. I přesto nebo spíš právě proto klobouk dolů před celým ansámblem - profíci každým coulem - užila jsem si to i v pláštěnce.”

Naše divačka Zdeňka Komzáková okomentovala sobotní představení Prodané nevěsty takto: “Chtěla bych poděkovat za mimořádně krásný zážitek, byla jsem na Prodané nevěstě v Chřešťovicích, jedním slovem nádhera….“

 

I pro nás bylo letošní léto výjimečné. Jsme rádi, že jsme našim divákům mohli nabídnout alternativu k Otáčivému hledišti a zajistit jim krásný letní zážitek pod hvězdami. Spokojenost našich diváků je motorem, který nás žene dál - vstříc letošní sezóně i létu 2021 před Otáčivým hledištěm.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONTAKT

Jihočeské divadlo, Dr. Stejskala 424 / 19, 370 47 České Budějovice www.jihoceskedivadlo.cz / Gabriela Veselá – marketing Jihočeského divadla 

tel.: 776 642 335, gabriela.vesela@jihoceskedivadlo.cz

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás