Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Kapela The River Of The Lost Souls zabodovala hned s debutem!

30.11.2017

 

Co vznikne, když se parta zkušených metalových hudebníků spojí v jeden projekt a pokusí se vytvořit jemnou rockovou muziku s nádechem blues? Naprosto úžasná kompozice, které nechybí cit ani technika. Propracovaná progresivní hudba s duší.

 

A tady bych mohl skončit. Myslím, že to byla kdysi dávno Tereza Pergenerová v pořadu ESO, která řekla, že metalovou muziku mohou dělat pouze citliví lidé. Tehdy to bylo v součinnosti s Metallikou, když vydávala naprosto otřesné album Load. I tak to bylo trefené dobře. Nicméně, když stejně citliví lidé dělají pocitovou muziku, jsou tato slova ještě více umocněná.

 

Emoce zde totiž stříkají z každého tónu nástrojů i příjemného hlasu zpěvačky Báry Urbanové. Autor muziky i textu, Václav Votruba, se na ploše CD několikrát skladatelsky i textově překonal a společně se svými kolegy vyšperkoval skladby k dokonalosti. Ty budou velkou dobu ozdobou jihočeské hudební galerie.

 

Za zmínku stojí kytara Kuby Vondrky, který už svůj um ukázal na několika předchozích počinech. Tady ale ze sebe vydal vše a jeho sóla nádherně souzní s jemnou duší celé desky. Řekl bych, že tohle je jeho parketa a i v metalu jeho sóla zaváněla vždy art rockem.

Votruba stvořil něco nadpozemského, božského a neuchopitelného. Na desce The Midnight Album zúročil veškeré své zkušenosti ze svých předchozích projektů a zvolil tu nejlepší úhybku od metalu k pochmurnému rocku, který v jeho pojetí nabývá nového významu.

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás