Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Příznivci punkové muziky vybrali pro Bazalku přes 17 000 korun!

09.01.2018

 

Příznivci punkové muziky vybrali pro Bazalku přes 17 000 korun!

Hezké gesto hned na počátku roku udělali pořadatelé, kapely, fanoušci i českobudějovický Velbloud. Nadšenci z Chaos Punx Budweis Family společně s klubem uspořádali benefiční koncert, jehož výtěžek byl věnován postiženým dětem. A díky vstřícnosti a hojné účasti punkerů se vybrala opravdu pěkná částka – 17 189 korun.

 

Akce podpořily i kapely ze zahraničí. Hlavní hvězdou večera byla anglická smečka Obscene Revenge, která se do strun opřela krátce po půlnoci a dala znát, kde že punk v sedmdesátých letech minulého století vznikl. Ani punku se nevyhnuly mnohé mutace a kapela Obscene Revenge si do klasiky přimíchala trochu crustu a streetu.

Tyto dvě odnože si přibrala i italská kapela Anti Digos, která si pomohla ještě hard corem. Její vystoupení bylo strhující energetické a famózní. Troufám si napsat, že odrovnali i kolegy z Anglie a to především díky divočejší a přímější stavbě skladeb, jejichž rytmus okupoval rámec tvrdého metalu. Byla to zkrátka jízda, na kterou se jen tak nezapomíná.

Hlavním tuzemským tahákem měli být Lahar, ale ti se pro nemoc nedostavili, tak to za ně vzala domácí Dezinfekce, která okupuje pódia už nějaký ten pátek a na jejím výkonu to bylo vidět. Prostě profesionálně zahraný bordel. Jinak se to snad ani nedá říct. Nezklamali ani pražští Justmär ani strakoničtí No More Hiroshima.

Sečteno podtrženo – skvělá akce se skvělou podporou fanoušků, organizací a výbornými kapelami!

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás