Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Tři sestry byly v Holkově neúnavné!

09.07.2018

 

Tři sestry byly v Holkově neúnavné!

 

Velkolepé představení předvedla legendární kapela Tři sestry na letním parketu v Holkově, kdy dokázali bavit lidi téměř dvě a půl hodiny a uspokojila i posluchače, kteří mají jejich muziku jen povrchně načtenou. Jejich vystoupení bylo grandiózní!

Nic naplat, kapela už obráží pódia přes třicet let, vydala celou řadu desek a některé songy z nich vyloženě zlidověly. Tři sestry svým originálním hospodským rockem, či punkem vždy bavili lidi. Je to jejich jediný účel a devíza, kterou přenáší na pódium. Při jejich poslechu máte okamžitě chuť na alkohol a ten tekl Holkovem proudem.

Co do muziky, tak právě všeobecná známost písní souboru vás udrží na pozoru i člověka, který se na koncert dostal náhodou. Pro ty, co s kapelou něco zažili, to byla zase notná dávka nostalgie. Hned na startu zazněl jeden z největší hitů kapely – Pijánovka. Koncert chytil grády. A pak už to do nás kapela sypala jak na běžím pásu, skladbu za skladbou, hit za hitem.

 

Asi v polovině koncertu vyhlásila tzv. čůrací pauzu, což byla stejně jen zástěrka pro to dát si panáka, nicméně ticho na pódiu nebylo. Instrumentů se chytili tři mladíci a zavzpomínali na tragicky zemřelého Sahulu a jeho kapelu Synové výčepu a v rychlém sledu přehráli jeho několik skladeb. Skvělý nápad, skvělá pocta a skvělé retro.

 

Samotné Tři sestry pak v jeho produkci pokračovaly, načež se vrátily do svých kolejí a jela palba za palbou – Aida, Mexiko, Život je takovej, Na Kovárně, až se kapela probila k nejzpěvnějšímu hitu Zelená, kterým dostala obecenstvo do alkoholové extáze. A pak byl konec. Tedy spíše takový ten teatrální, kdy kapela odejde, obecenstvo si jí vytleská, ta zahraje jeden dva přídavky a odchází na pivo. To ovšem neplatilo v případě Třech sester.

 

Kapela se vrátila a to dokonce dvakrát a po opuštění pódia bavila lidi neskutečnými peckami ještě přes půl hodiny. To byl sakra přídavek! Celkově Tři Sestry byly na pódiu skoro dvě a půl hodiny! Jejich vystoupení v nádherném areálu za skvělého počasí nemělo chybu a jen potvrdily, že když se něco dělá s radostí, výsledek je úžasný. Takže příští rok snad na Holkově zas. Za nás hluboký úklon a klobouk dolů!

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás