Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

ZOO Dvorec, Park exotických zvířat

ZOO Dvorec, Park exotických zvířat

+420 387 980 205

privatzoo@seznam.cz

Park exotických zvířat o. p. s. Dvorec najdete v jižních Čechách (cca 20 km jižně od Českých Budějovic) uprostřed cesty mezi Borovany a Trhovými Sviny. Leží v krásném lesním prostředí mezi dvěma turisticky zajímavými oblastmi - Třeboňskem a Novohradskem.

Zoologická zahrada Dvorec je poměrně mladou zahradou čítající v současné době na 200ks zvířat v 70ti druzích.

Šelmy mají v naší zoo velkou tradici.Chováme převážně velké kočkovité šelmy: lvy,tygry,levharty ,dále psovité šelmy:šakaly a vlky a z malých šelem zde můžete vidět rysy.

Za šest let své existence se zahrada rozrostla o mnoho zajímavých zvířat.Mezi nejvzácnější a zároveň nejzajímavější patří bezesporu tygři indičtí v barevné formě – snow a golden taby.V naší zoo můžete vidět mladé trio skládající se z e dvou samic a jednoho samce v přírodním zbarvení.Návštěvník tak má možnost porovnat a na vlastní oči vidět barevné odlišnosti,které se tvoří pouze u zvířat chovaných v zajetí.

Dalším zajímavým druhem zvířete chovaného v naší zoo je tapír jihoamerický,který obývá výběh společně s kapybarou,marama stepníma, nandu pampovými a pekari bělobradými.

Důležitými zástupci zvířat v zoo je i skupina primátů skládající se z paviánů,mandrilů,lemurů,makaků a drápkatých opiček.

V roce 2012 k nám do zoo přicestoval z daleké Itálie samec šimpanze.Stal se okamžitě miláčkem ošetřovatelů a je mu věnována nadstandardní péče.

V nemalém počtu jsou u nás chováni i zástupci domestikovaných druhů zvířat jako je watusi,buvol domácí,velbloud,osel,pony,jak,lamy nebo i zástupci již velice vzácně chovaného druhu prasete – mangalica.

Pro nadšence a obdivovatele plazů připravujeme kolekci hadů – zmije gabunská,chřestýši,anakondy,kajman,trnorepy,želvy a mnoho dalšího.

Velký podíl na rozvoji zoologické zahrady máte VY návštěvníci a také sponzoři a adoptivní rodiče.Vám všem patří velký dík za Vaši podporu.

Zachovejte nám i nadále svou přízeň a choďte se na nás dívat po celý rok.

Vaše ZVÍŘÁTKA ze ZOO Dvorec

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace