Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ZAHRADY KVĚTŮ V BOROVANSKÉM KLÁŠTEŘE 26. ČERVNA

18.06.2021

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ZAHRADY KVĚTŮ V BOROVANSKÉM KLÁŠTEŘE 26. ČERVNA

Bývalý augustiniánský klášter v Borovanech v sobotu 26. června představí veřejnosti novou Zahradu květů. Součástí slavnostního otevření bude i bohatý doprovodný program zakončený barokním ohňostrojem.

V areálu kláštera bude od 14 hodin probíhat řemeslný jarmark, připraven je i kulturní a doprovodný program. Těšit se můžete na kapelu Leťáci, dětem zazpívá kapela Pískomil se vrací a na závěr večera zazní legendární písně kapely Olympic v podání Olympic revival. O finále se postará barokní ohňostroj, který vypukne kolem 23. hodiny.

Během dne budete moci sledovat práci floristky, vyfotit se v květinovém fotokoutku, nebo si vyrobit květinovou čelenku. S novou Zahradou květů vás formou komentovaných prohlídek seznámí sám autor, borovanský zahradník Pavel Chlouba.

V týdnu před samotným slavnostním otevřením zahrady bude v klášteře probíhat pásmo besed a přednášek, které budou zaměřeny na přírodu a zahradu. V pondělí 21. června můžete navštívit besedu Jiřího Řehounka ze sdružení Calla na téma ochrany přírody v zahradách, v úterý 22. června se můžete těšit na povídání o svatojánských bylinkách s bylinkářkou Radmilou Malinovskou. Ve středu vás autor nové Zahrady květů Pavel Chlouba provede po zajímavých stromech Borovan. Na poslední, čtvrteční přednášce 24. června se dozvíte něco více o dešťových zahradách z úst Ireny Kolářové, zakladatelky první soukromé ukázkové přírodní zahrady v Čechách.

Vstupné na slavnostní otevření: dospělí 100 Kč, děti, ZTP a senioři 50 Kč

Besedy o zahradách a přírodě: 30 Kč přednáška

Více informací:  www.borovansko.cz

Předprodej vstupenek: https://1url.cz/ZK2Lu  

Foto: archiv Města Borovany, archiv kapel Leťáci, Olympic revival, Pískomil se vrací a Theatrum Pyrotechnicum

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace