Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

IFA party důstojně uctila památku Chucka Schuldinera

03.01.2018

 

IFA party důstojně uctila památku Chucka Schuldinera

 

Je to již šestnáct let, co zemřel jeden z nejvýznamnějších metalových kytaristů Schuldilner. Právě pro jeho originální styl skládání a nenapodobitelnou techniku hraní se jeho tvorba stala nesmrtelnou a dodnes udivuje miliony fanoušků tvrdé muziky. Na poslední českobudějovické rockové akci jeho odkaz přijel připomenout revival jeho kapely Death.

 

IFA party má za sebou již třináct pokračování, ale letos se koncert poprvé konal v prostorách českobudějovické Gerbery, která nabízí více místa pro kapely i návštěvníky. Těch se sešlo celkem dost a díky tomu, že přišli včas, měla již první kapela téměř plný sál.

 

Žádná z kapel nebyla vyloženě slabá. Ytivarg hned na startu založil pod kotel kvalitním grindcore. Při tónech Mater Monstifery se v sále ještě více přitemnilo a když nastoupila kapela 1000 Bombs, tak se zase přiostřilo. Poslední kapela, která vystoupila před revivalem byla kapela BUT, která to zase vytáhla zpátky ke grindu.

 

Pestrou přehlídku metalových stylů pak zakončil Death revival ze Slovenska. Troufnout si přehrávat skladby od takového mistra jako byl Chuck Schuldiner, to chce kus odvahy a velkou dávku sebejistoty. Muzika Death je pro náročné posluchače a ti neodpouštějí chyby. Stejně tak jako kritici v řadách obecenstva čekají na moment, kdy by mohli revival smést ze stolu.

 

Stalo by se, kdyby bylo na co navázat v té kritice, ale pravdou zůstává, že pánové na pódiu vyrazili všem dech a k jejich výkonu nemůže nikdo říct půl slova. Šlo si jen užívat preciznost a lehkost s jakou kapela přehrála ty nejtěžší kousky od floridských Death.

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace