Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Plavecký stadion se pyšní novými velkými vířivkami!

05.01.2018

 

Návštěvníci českobudějovické plovárny se konečně dočkali prostorných vířivek. Město tak pokračuje v rekonstrukci areálu a v jeho zvelebování. Tento rok se ještě bude měnit tobogán za delší a v plánu je také stavba saunového světa.

Českobudějovický bazén byl poměrně dlouho zavřený. Celých pět měsíců. Ani to však nestačilo, aby se stačily dodělat vířivky, které se nachází vedle velkého bazénu. Ty nyní pojmou čtyřicet lidí, přičemž stará vířivka pro šest lidí zůstala na původním místě.

Tím renovace ovšem nekončí. Letos se vymění tobogán, který nyní má dráhu sedmdesát metrů. Nový by měl být o sedm metrů delší. Uvažuje se, že se kvůli tomu upraví i vstupní věž, která se zvedne, aby zůstal stejný spád jako u nynějšího zařízení.

 

Ministerstvo kultury prohlásilo českobudějovický plavecký stadion za kulturní památku a vedení by i z toho důvodu chtělo a zachovat modrobílé obklady na stěnách. Další rekonstrukce krytého bazénu přijde v létě.

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace