Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Film Prezident Blaník srší štiplavým humorem

19.02.2018

 

Film Prezident Blaník srší štiplavým humorem

Nové multikino v Igy v těchto dnech vysílá ojedinělý satirický film Prezident Blaník, který si utahuje z prezidentských voleb a politiky vůbec. Kdo zná internetový seriál Kancelář Blaník, tak ví, o co asi tak půjde a na co se má připravit. Ostatní mohou být z filmu mírně vyvedení z míry.

Ačkoliv se tvůrci filmu drží základu zmíněného seriálu, řekl bych, že ve filmu je humor trochu umírněnější, což je trošku na škodu, neboť nic vás na v politice nepotěší více, když někdo veřejně nazve nenáviděného politika správným jménem, které rozhodně nepatří do slovníku slušného jazyka.

I tak o vulgarismy není nouze, film rozhodně není pro mírné povahy. Nechybí ani ostrovtip a alkoholické výpady. Skvělé bylo zainteresování skutečných politiků do filmu ať už vědomě nebo nevědomě. Malou roli si střihl předseda Pirátů Bartoš. Ukázal se i Kalousek, Babiš a kandidáti na prezidenta.

Film samotný popisuje pokus Tondy Blaníka stát se prezidentem naší země. Ne snad pro to, aby hájil její zájmy, jak se nám snaží namluvit všichni prezidenti, ale pro to, aby republiku kompletně rozprodal. Jako zkušený lobbista se dostává do vedení, ale díky zákulisním hrám mu je zamezeno kandidovat. Svůj monstrózní plán musí tedy převést nabudoucího nového prezidenta, který pro něj bude pracovat.

Ovšem i lobbistu někdy trápí svědomí a tak se dočkáme několika zvratů. Film Prezident Blaník vyplňuje prázdné místo na trhu, kde se poněkud ztratila politická satira.  Pokud vám nevadí drsný humor a máte despekt k politikům, pak je film jako dělaný pro vás. 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace