Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

CEB - HAV 4:2 - Motor udolal Havířov o dvě branky a vede v sérii 2:0

02.03.2018

Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice vyhráli i druhý domácí zápas s AZ RESIDOMO Havířov. Po včerejší hladké výhře museli dnes Jihočeši přidat a soupeře udolali 4:2. Čtvrtou branku vstřelil Martin Heřman až sekundu před koncem zápasu.

Diváci si ve druhém čtvrtfinálovém zápase užili divoký úvod zápasu. Po několika náznacích na obou stranách zakončil po 119 sekundách hry Radek Pořízek rychlou souhru s Jakubem Dudkem přesnou střelou do pravého horního rohu nad vyrážečku brankáře Petra Kváči – 0:1.

Vedení hostujícího týmu trvalo ale jen pár minut. V čase 4:15 vyrovnal Miroslav Čermák, který nejprve tvrdým hitem získal v rohu kluziště puk a následně dorazil nahození Víta Jonáka – 1:1. Drama pokračovalo i nadále.

V 7. minutě byl po faulu na Lukáše Květoně vyloučen na pět minut a do konce zápasu Jakub Kotala, který domácího hráče nedovoleně přišpendlil na mantinel. Dlouhou přesilovku ale Motor trestuhodně nevyužil. Paradoxně měl po chybě Filipa Nováka největší šanci Tomáš Greš. V úniku proti pozornému Kváčovi neuspěl.

Domácí stav otočili na začátku 16. minuty. Protiútok 3 na 3 táhl Michal Bárta, po najetí do třetiny vybídl na pravém kruhu najíždějícího Martina Nováka, který sice napoprvé trefil obránce Vojtěcha Tomiho, ale z dorážky se již nemýlil – 2:1. V závěru mohl srovnat v dalším úniku Lukáš Bednář. Ani on na domácího brankáře nevyzrál.

V první polovině prostřední části si nejprve zahráli bez gólového efektu přesilovku domácí a následně po špatném střídání Motoru i hosté. Ani Havířov početní výhodu nevyužil. Prosadil se až po ní. Laxnost domácích v defenzivě využil exbudějovický Jiří Fronk. Po přihrávce Jiřího Krisla využil nabídnutého prostoru před brankou a propálil Kváču – 2:2. Kolem Fronka byli dva domácí hráči, kteří nedokázali zasáhnout.

Ihned po rozehrání mohli hosté znovu udeřit. Střelu Tomiho a dorážku Tomáše Gřeše naštěstí pro domácí Kváča vyrazil. Jihočechy poslal znovu do vedení ve 32. minutě Vít Jonák, který bekhendovou kličkou nedal brankáři šanci zasáhnout – 3:2. V závěru periody měly oba týmy po jedné velké šanci. Skóre se ale znovu neměnilo.

První pětiminutovka třetí třetiny žádnou velkou šanci nepřinesla. Ve 47. minutě dostal Havířov po faulu Václava Nedorosta šanci vyrovnat v početní výhodě. Motor se bez problémů ubránil. Osm a půl minuty před koncem třetiny dostal Havířov po hákování Jonáka další přesilovku a ani tu nevyužil.

Definitivum zápasu mohl dát v 58. minutě Martin Heřman. V úniku ze strany si rychle přejel před gólmana, ale propálit ho nedokázal. Růžička si prostor mezi betony pohlídal. Trenéři Havířova reagovali po dalším přerušení oddechovým časem a odvolali dvě a půl minuty před koncem třetiny brankáře.

Domácí hráči hosty k velkému tlaku nepustili a sekundu před sirénou střelou do prázdné branky pečetil vítězství Martin Heřman - 4:2. Jihočeši vedou v sérii 2:0. Pokračuje se v sobotu na havířovském ledě.