Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

Trautenberk řádil v Českých Budějovicích!

16.10.2017

Trautenberk řádil v Českých Budějovicích!

Středy před K2 se opět dostávají do plných obrátek a tak se Budějčáci mohou těšit na každotýdenní veselí před klubem až do září. Není toho málo a vybere si každý v rámci stylů. Středa dvanáctého padla na ojedinělou bigbítovou kometu jménem Trautenberk, která si razí cestu na české rockové nebe.

Když jsem se kluků nedávno ptal, jak se jim podařilo zalíbit se poměrně konzervativnímu publiku, jen pokrčili rameny a řekli, že měli asi štěstí a že se zkrátka trefili humorem do vkusu posluchačů. A blbli si tak dlouho, až je mezi sebe, byť neradi, pustili dinosauři, kteří se na scéně povalují téměř třicet let a drží se pevně svého jako židovská víra.

Trautenberk vletěl na scénu a stejně jako jeho pohádkový představitel si drze zabral své místo a tam ještě narostl. A zatím se nenašel žádný zlý Krakonoš, který by ho vyhnal. Za posledních deset let je to teprve třetí! kapela, která zaujala publikum napříč republikou. Před nimi byli snad jen protekční Dymytry a pak Traktor. Mohlo by to být znamení, že nás čeká pomalá obměna bigbítových kapel.

Jak už jsem naznačil, kapela se nesnaží ani tak zaujmout samotnou muzikou, jako spíše humorem, a to se jí skutečně daří. Černý, obscénní a drsný humor máme zkrátka rádi a tak jsme svědky hopsajícího nevyzpytatelného divadla, které zde před K2 strhlo nejen fanoušky kapely, ale snad i náhodné kolemjdoucí.

Že smysl pro humor mají i fandové bylo zřejmě při pohledu do prvních řad, neboť tam se často objevovaly kostýmy z Krakonošských pohádek. Nejčastější byl převlek za myslivce především díky hitu Hajnej, který samozřejmě zazněl stejně jako další pecky z prvních alb kapely, které teprve zrají a čekají až zlidoví.

Pánové si pomohli i místním šoumenem ze skupiny Gutalax coby hostem pro jednu skladbu anebo vytáhla na podium zmíněné fanoušky v kostýmech. Vše pro dobrou náladu a hlasitou jízdu před početným publikem, které Trautenberka v Budějovicích určitě nezklamalo.

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace