Jihočeský kalendář akcí - kultura, koncerty, zábava, sport, ubytování

Jih Noviny

JIHOČESKÝKALENDÁŘAKCÍ

RunCzech spouští „EuroHeroes“ Iniciativu zaměřenou na podporu talentů evropské atletiky a aktivního životního stylu

26.03.2018

 

 

 

 

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

23. března 2018

 

 

 

 

 

RunCzech spouští „EuroHeroes“

 

 Iniciativu zaměřenou na podporu talentů evropské atletiky a aktivního životního stylu

 

 

 

 

 

EuroHeroes – to je název nové iniciativy, kterou RunCzech od letošní sezony podpoří rozvoj atletiky a aktivního životního stylu v Evropě. Cílem iniciativy je najít nové sportovní hrdiny a motivat k pohybu širokou veřejnost. RunCzech chce tímto krokem posílit stávající projekty Evropské atletické asociace.

 

 

 

Vytrvalostní běhy jsou v jednadvacátém století pod dominancí afrických běžců. Ohromná motivace především keňských a etiopských vytrvalců vedla k překonání řady světových rekordů, ale zároveň tak zastínila výkony evropských atletů. V záplavě afrických šampionů ztrácí evropské publikum svoje hrdiny. Média si přestávají všímat lokálních elitních běžců, ke kterým by měli mít fanoušci a sportovci nejblíže a jejichž výkony by měly inspirovat mladou generaci.

 

 

 

V letošní sezoně proto RunCzech věnuje dva své závody se zlatou známkou Mezinárodní asociace atletických federací IAAF -  Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary a Mattoni 1/2Maraton České Budějovice -  na podporu evropské atletiky. Do elitního startovního pole těchto závodů budou proto pozváni pouze evropští atleti včetně nejlepších českých běžců. “Věříme, že třeba už letos v Karlových Varech nebo v Českých Budějovicích objevíme nové hrdiny, jenž budou ostatní inspirovat ke sportu a aktivnímu životnímu stylu,“ uvádí Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech a předseda komise silničních běhů IAAF.

 

 

 

Zaměrem iniciativy „EuroHeroes“ je ovšem nejen podpora závodních běžců, ale zejména propagace pohybu a zdravého životního stylu. „V dnešní přetechnizované době chceme lidem ukázat, jak bohatší, krásnější a zdravější můžu díky pohybu jejich život být,“ dodává Capalbo.

 

 

 

Nová iniciativa RunCzech chce posílit stávající projekty Evropské atletické asociace (EAA). „Všechny závody RunCzech jsou kromě zlatých známek IAAF oceněny také pěti hvězdičkami evropské atletické platformy Běh pro všechny', na což může být RunCzech právem hrdý. Je velmi důležité, aby evropští atleti dostávali více příležitostí závodit na evropských silničních bězích a ‚EuroHeroes' jsou úžasnou iniciativou na podporu a propagaci této platformy,“ řekl Svein Arne Hansen, prezident EAA.

 

 

 

Prvními závody „EuroHeroes“ budou Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary (19. května 2018) a Mattoni 1/2Maraton České Budějovice (2. června 2018).

 


V případě zájmu o bližší informace nebo fotografie v tiskové kvalitě kontaktujte
:

Tadeáš Mahel                                                                 

PR & Media

                                                              

mob: +420 725 974 749, tel: 233 015 021                                                                              

email: mahel@pim.cz


Prague International Marathon, spol. s r.o. / Tempo Team Prague s.r.o.

Františka Křížka 461/11, 170 00 Praha 7

 

 

 

 

 

 

 

Poznámka: Přiložené fotografie mohou být použity pouze v souvislosti s touto tiskovou zprávou a s uvedením zdroje: RunCzech.

Poznámky pro editory: http://www.runczech.com/cs/pro-media/poznamky-pro-editory/index.shtml  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Jihočeský kalendář akcí

      Generální partner

O nás

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace